تفاوت های خواندنی بین موبایل وب سایت و اپ موبایل

تفاوت های خواندنی بین موبایل وب سایت و اپ موبایل

 اصلاً تفاوت بین وب سایت موبایلی و اپلیکیشن در چیه؟

اپ، عبارت خلاصه شده اپلیکیشن نرم افزاری هستش و یکی از مشخصات خاص اون این هست که باید برای عملیاتی شدن و مورد استفاده قرار گرفتن، روی یک دستگاه مانند موبایل یا تبلت شما، دانلود بشه. بنابراین، اگر اپلیکیشنی برای کسب و کارتون طراحی کردید، باید برای تایید شدن و هوادار پیدا کردن، اون را به اپ استور GOOGLE و یا APPLE ارسال کنید. حالا این اپ براحتی در اختیار عموم قرار می گیره و قابلیت دانلود خواهد داشت.

mobile app

مزایای اپ موبایل

ببینید مزایای خیلی زیادی میشه برای طراحی اپ در زمینه کاری خودتون برشماریم که اینجا بعضی از اونها را برای شما بیان می کنیم. اول اینکه، بشرط تایید مخاطب، امکان ارسال اعلامیه های مختلف خرید محصول و یا موارد مشابه هست. خب در این صورت خیلی از مشتریان شما که از اپ شما خبردار شده اند، حالا برای شنیدن و دیدن اطلاعیه های تجاری شما در دسترس هستند. اما فراموش نکنید که همه مشتریان هم موافق با دریافت این اطلاعیه ها نیستند.
مزیت دیگر استفاده از اپ، امکان استفاده از آنها در حالت آفلاین است. اگرچه خیلی از امکانات اونها در حالت آنلاین فعال میشه ولی بهر صورت بخش بزرگی از اطلاعات بصورت آفلاین در دسترس مشتریان است خصوصاً اگر کاتالوگ موبایل هم باشد. می دونید که کاتالوگ موبایل چه معنایی داره؟ خب در پست های بعدی به اون اشاره می کنیم.

 

خب در قسمت قبل کمی در مورد اپلیکیشن ها صحبت شد حالا در این بخش می خواهیم کمی درباره وب سایت موبایلی بحث بشه. قبل از اینکه تلفن های همراه هوشمند خیلی توی بورس باشند، وب سایت ها رونق داشتند و در لب تاپ ها و کامپیوتر های رومیزی دیده می شدند. خب اونها براحتی رسپانسیو نبودند ولی در زمانیکه موبایل ها خیلی رونق نداشتند، رسپانسیو نبودن مشکل بزرگی بحساب نمی آمد.

اما از زمانیکه تلفن های همراه هوشمند پا به عرصه وجود گذاشتند، دیگر رسپانسیو نبودن براحتی قابل چشم پوشی نبود. بعد از آن، برای رفع این مشکل، نسخه موبایلی وب سایت ها توسط شرکت ها ارائه شد تا مشتریان بتوانند براحتی در حال حرکت هم وب سایت آنها را بازدید کنند و با صفحات لمسی موبایل سازگارتر شدند. تا مدت ها، اپلیکیشن ها، وب سایت ها و نسخه های موبایلی آنها، در رده بندی های دیگری قرار داشتند اما حالا کم کم این مرزها، کمرنگ و کمرنگ تر شده است. 

و اما مزایا و معایب این سبک توسعه و طراحی یعنی وب سایت موبایلی

مزایا

برای رفع نیازها در زمینه دستگاه های دسکتاپ و موبایل، خیلی از موسسات طراحی وب سایت، این قابلیت رسپانسیو بودن را هم پشتیبانی می کنند. این قابلیت ها که شامل برنامه های بدون نیاز به کد نویسی هست، به شما امکان را میده که بتونید خیلی راحت، بصورت خودکار، وب سایت را از حالت سازگاری با کامپیوتر رومیزی خودتان به موبایل تبدیل کنید. 

حالا در این صورت کاربران دیگه نیازی ندارند تا برنامه یا اپلیکیشنی را دانلود کنند. 

معایب

و اما ایرادات این سبک برقراری ارتباط با مخاطبین در دنیای دیجیتال، گاهاً خیلی هم پرهزینه است و همیشه بدون کدنویسی هم نمی شود پیشرفتی در برنامه ها داشت. 

 

اشتراک نوشته

درباره نویسنده

علی مشکاتی

من علی مشکاتی فعال در زمینه وردپرس، تبلیغ نویسی برای سئو و وبلاگ نویسی حرفه ای هستم، امیدوارم مطالب پست شده مورد پسند شما واقع شود.

دیدگاه

دیدگاهی وارد نشده است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد فیلدهای اجباری با علامت مشخص شده اند *