اپلیکیشن های رایگان زمان بندی برای فریلنسرها

اپلیکیشن های رایگان زمان بندی برای فریلنسرها

 پنج مورد از بهترین اپلیکیشن های کنترل زمان ویژه فریلنسرها 


تا حالا شده به دنبال نرم افزاری کاربردی برای کنترل زمان در پروژه های فریلنسری باشید؟ خب می دونم از شنیدن اینکه تعداد زیادی از این نوع نرم افزارها موجود هست که حتی میتونید آنلاین به سازماندهی امور بپردازید. اگرچه این اپلیکیشن های کاربردی از لحاظ عمکلرد کلی شبیه هم هستند اما هرکدام برای نیازهای متفاواتی طراحی شده اند. به این معنا که هر یک از این نرم افزارها برای افراد، گروه ها و مدیران و طبقه های اجتماعی مختلف طراحی شده است.

ببینید هدف اصلی طراحی این اپلیکیشن ها، سازماندهی بهتر و حرفه ای شدن فریلنسرهاست. از بین تمامی این اپلیکیشن ها، باید خیلی از آنها را تست کنید تا ببینید کدام اپلیکیشن، جوابگوی نیاز شماست. پس بطور کلی ویژگی های این اپلیکیشن ها در برخی موارد مشابه و در برخی جوانب، خاص هستند.

ویژگی های عام در بسیاری از اپلیکیشن های رهگیری زمان پروژه های شما

 • براحتی و همه جا قابل ردگیری است – و در همه دستگاه ها چه موبایل باشه و چه دسکتاپ و سیستم عامل iOS قابل استفاده هست.
 • گزارش دهی جامع و یکپارچه شدن با پلت فرم های مختلف برای تمامی پروژه های همه فریلنسرها

ویژگی های خاص در اپلیکیشن های رهگیری زمان پروژه های فریلنسری

 • مدیریت پروژه ها و مشتری ها – این ویژگی در مدیریت زمان و محاسبات مربوط با توجه به نرخ خدمات شما، کمکتون میکنه
 • صدور فاکتور – صدور فاکتور بر اساس نفرساعت و قبوض پرداختی
 • ردیابی و پایش – امکانی برای پایش اپلیکیشن های استفاده شده و وب سایت های بازدید شده

حالا در این بخش، برای شما ۵ اپلیکیشن ردیابی زمانی ساعتی پروژه های فریلنسری را آوردیم تا بتونید شما فریلنسرهای عزیز، کنترل بهتری روی زمان های کاریتون داشته باشید.

این طراحی اپلیکیشن کاربردی مدیریت زمان و توام با اون، پروژه های شما، اپلیکیشنی خاص با عملکرد عالی برای کنترل فعالیت اعضای تیم هستش. برای از دست نرفتن کنترل و افساز امور از دستتون، طراحی شده و فعالیت ها را ردیابی میکنه و جالب تر از همه اونکه از فعالیت ها اسکرین شات لحظه به لحظه میگیره.

سازگاری با پلت فرم ها

با ویندوز، مک، سیستم عامل های اندروید و iOS و لینوکس سازگاری داره.


مقاله پیشنهادی ما برای شما :  برای طراحی اپلیکیشن کدامیک از دو سیستم عامل اندروید و یا iOS را برگزینیم؟

app developers


ویژگی ها

هارد استف، همین که شما مشغول انجام پروژه هاتون هستید در پشت صحنه مشغول انجام عملیات نظارت هست و مانعی برای فعالیت شما نیست.

 • پایش موقعیت GPS- می تونه مکان کارمندان شما را نشون بده.
 • ردیابی زمانی دقیق – این اپلیکیشن از میزان زمانیکه کارمند شما با مشتریان شما، پروژه های شما و سازمان ها میگذاره، یک کنترل دقیقی خواهد داشت.
 • گزارش ها و برگه های زمان بندی – یک صرفه جویی زمانی خیلی خوبی برای شما در زمان گزارش گیری خواهد داشت خصوصاً وقتی برنامه نویس ها را به صورت ساعتی به خدمت می گیرید.
 • پرداخت برنامه ریزی شده دستمزدها – با این امکان، زمان زیادی از شما با این نرم افزار برای پرداخت کارمندانتون گرفته نخواهد شد.
 • اسکرین شات (تصویربرداری از صفحه کامپیوتر یا موبایل شما) – که می تونه تصادفی مرتباً گرفته بشه و یا اینکه در زمانهای خاصی اخذ بشه.

و اما اگر کسی نیاز داشت چیزی راجع به مزایای این نرم افزار موبایلی بداند، نظر او را به موارد زیر جلب می کنیم:

 • حالا با این نرم افزار موبایلی یا کامپیوتری، دستیاری در کنار خودتان دارید که به شما در مورد اینکه هر کارمند الان دقیقاً مشغول انجام چه کاری هست، توضیح میدهد.
 • براحتی می توانید با مشتریان خودتان در مورد پیشرفت پروژه هماهنگ و همگام بشوید تا هر دو بتوانید در اسرع وقت سراغ مرحله بعدی از کار بروید.
 • و در نهایت، خیال راحت، مهمترین سود این نرم افزار برای شما هستش.

هر نرم افزاری طبیعتاً نقاط ضعفی هم ممکن هست داشته باشد به همین دلیل در ادامه برای شما برخی نقاط ضعف هم آورده شده تا قضاوت برای شما ساده تر باشه.

 • کمی از لحاظ واسط کاربری یا (UI) بایستی اصلاح بشه و کاربر پسند تر باشه.
 • API عمومی این نرم افزار، یکپارچه سازی بهتری نیاز داره تا با نرم افزارهای دیگر هم سازگار باشه.

نتیجه گیری

هاب استف، نرم افزاری عالی برای پروژه های فریلنسری است. اگر تمام کارمندان شما و پیمانکاران شما هم در سراسر دنیا پراکنده باشند، این نرم افزار، محدودیتی برای کنترل افراد ندارد. یک فرهنگ همگام سازی را بین افراد گسترش داده و زمان و هزینه های شما را مانع از هدر رفتنشان میشه. خب و اما برای هزینه های پلن های این نرم افزار باید بگوییم که، بر اساس تعداد افراد درگیر در پروژه های ساعتی محور محاسبه میشه و از ۷۵۰۰۰ ريال شروع و تا حدود ۱۴٫۰۰۰٫۰۰۰ ريال هزینه ها افزایش پیدا می کند. ولی به هر صورت یک فرصت آزمایش نرم افزار به شما داده میشه و ۱۴ روز امکان تست خواهید داشت.

۲٫ اپلیکیشن کاربردی Time Doctor

این نرم افزار سازماندهی زمانی بر مبنای وب برای پروژه های فریلنسری طراحی شده است. از بین تمامی امکانات این نرم افزار، برخی از اونها مثل ردیابی زمانی، پایش پیشرفت پروژه، صدور فاکتور، گرفتن اسکرین شات، گزارش دهی و اطلاعیه های ایمیلی هستند. 

سازگاری با پلت فرم ها

 با پلت فرم های مکینتاش ۱۰٫۷ به بالا، ویندوز XP و بالاتر و سیستم عامل های موبایلی اندروید و آی او اس سازگار است.

ویژگی ها

این نرم افزار، ابزاری کامل برای ارتقای بهره وری شماست. می تواند این اطمینان را به شما بدهد که دقیقا همانطوری که انتظار دارید، تیم شما مشغول انجام پروژه است. تایم دکتر، یک به یک افراد شما را پایش میکند تا بدانید هر یک در حال انجام کدام بخش از پروژه هستند و یا اینکه با کدام مشتری در حال بررسی پیشرفت کار هستند.

 • تمرکز بیشتر بر پروژه ها – وقتی کارمند شما در حال گشت زنی در اینترنت هست، لحظه به لحظه با یادآوری و زنگ اخطار، او را به مسیر پروژه بر می گرداند.
 • پایش و مانیتورینگ – این نرم افزار، نقاط ضعف و قوت شما را برای آگاهی از پیشرفت پروژه و موانع آن، برای شما لیست می کند.
 • پایش صفحات – این نرم افزار قابلیت ردیابی کارمند شما را دارد تا بفهمید دقیقا در کدام بخش از کدام پروژه هست و با گواهی امن SSL هم تمامی مراودات و ارتباطات، محافظت می شوند.

   ویژگی های دیگر

 • زمانیکه نیاز باشد، مشتریان هم می توانند در سامانه وارد شوند و میزان پیشرفت را بررسی کنند.
 • بر اساس زمان گذاشته شده،میزان دستمزد کارمندان محاسبه شده و با استفاده از پلت فرم پرداخت، پرداخت ها نظم گرفته و صورت می پذیرد.
 • ردیابی GPS – با بهره گیری از فناوری سامانه ردیابی جهانی، مکان کارمندان مشخص شده تا بدانید دقیقا کجا و چه زمانی در حال انجام چه کاری هستند.
 • سفارشی سازی شده، که نشان دهنده انعطاف نرم افزار است، که بر اساس نیازهای خاص هر سازمان، سفارشی سازی می شود. 

مزایای تایم دکتر

واقعاً برای هزینه ای که میکنید، یکی از بهترین نرم افزارهای کنترل از راه دور تیم ها است و کاربرپسند بودن آن از طرف بسیاری کاربران ستوده شده است. 

مضرات این اپلیکیشن

یکی از مهم ترین مشکلات این نرم افزار آن است که بسیاری از مدیران می توانند در زندگی و زمان سپری شده افراد تیم سرک بکشند و از اینکه الان مشغول چه فعالیتی است، پرده بردارند. 

جمع بندی

از مهم ترین نقاط قوت تایم دکتر، دقت و عمق دسترسی ها است. این نرم افزار به بسیاری از سازمان ها اجازه میدهد تا با استخدام ساعتی کدنویس ها و افراد با وظایف مشخص، بهره وری کلی را ارتقا بدهند. امکانات گسترده آن از پلن رایگان با امکانات عام و محدود شروع شده و برای تیم ها بازای هر عضو، حدود ۷۵۰۰۰ريال و حدود ۵۵۰۰۰۰ ريال برای تیم های بزرگ تر، بالا می رود. 

 ۳٫  اپلیکیشن کاربردی Screenshot Monitor

این مورد هم مثل موارد بالا همان کاربرد را دارد. این نرم افزار، زمان صرف شده بازای نفر ساعت را از زمان کلید خوردن پروژه ها ثبت می کند. این نرم افزار هم برای مدیران که نیاز دارند تا از فعالیت کارمندان اسکرین شات تناوبی و گاه به گاه بگیرند. پس برای دریافت یک گزارش مفید و جامع هفتگی، در مورد نحوه فعالیت زیردستان، ردیابی زمان صرف شده هر بخش از پروژه و … این نرم افزار بسیار توصیه می شود.

سازگاری با پلت فرم ها

بر روی تمامی کامپیوترهای شخصی، لینوکس، مک و ویندوز فابل استفاده بوده و از همه مهمتر اپلیکیشنی اندرویدی است.

ویژگی ها

 • ردیابی اتوماتیک زمان – زمانیکه هر پروژه آغاز می شود این نرم افزار بصورت خودکار زمان را ردیابی نموده و شمردن ثانیه ها را در زمان استراحت، متوقف می سازد.
 • پایش – کارمندان به پایش ردیابی زمان دعوت شده و با ورودشان عملیات آغاز خواهد شد.
 • خط زمانی – این قابلیت برای نمایش اطلاعات مهمی بر اساس اعداد و ارقام و واقعیات ایجاد شده است. این قابلیت، کارکرد کارمندان آنلاین و غیر آنلاین را مصورسازی نموده و همینطور هزینه های پروژه را تا هر لحظه که بخواهید نمایش می دهد.

مزایا

در این حالت، کارمندان می توانند در زمانی که سرکار هستند زمانشان را ردیابی کنند. بهره وری در این صورت افزایش یافته و برای فعالیت های کارمندان و پیمانکاران مفید است. گزارش ها و Timeline را با دیدی گویا و شفاف، به مدیران می رساند.

نقاط ضعف 

می توانستند بیش از ۱۲ عدد در ساعت باشند. اضافه کردن بعضی ویژگی های مدیریت پروژه می توانست مفید واقع شود.

جمع بندی

این نرم افزار برای ارائه گزارش جامع فعالیت واقعی کارمندان بسیار کاربردی است. Screenshot Monitor علاقه زیادی هم به رعایت حریم خصوصی افراد دارد.

۴٫ Top Tracker

کارمندان و مدیران در یک سیستم فریلنسری، یا بهتر بگوییم مجریان و کارفرمایان، در مورد انجام پروژه به زمان صرف شده حساس هستند. علاوه بر ابزارهای متداول رهگیری زمان، این نرم افزار، امکاناتی از قبیل گزارش گیری عملیات، Screenshot و ثبت زمان را ارائه می کند. همچنین به فریلنسرها این توانایی را میده که روی فراوانی و تعدد ردیابی و اینکه چه چیزی ردیابی می شود، کنترل داشته باشند. 

سازگاری پلت فرم

سازگار با انواع( Mac (Yosmite, Mavericks, El Captain & Sierra

سازگار با انواع ویندوز ویستا ، ۷،۸ و ۱۰

سازگار با انواع لینوکس

ویژگی ها

 • ردیابی زمان – این نرم افزار در پشت صحنه همینکه کارهایتان را انجام می دهید مشغول انجام کار خود است و مزاحمتی برای کار شما ایجاد نمی کند. 
 • عملکرد ساده شده – برخلاف بسیاری از طراحی اپلیکیشن های پیجیده، Top Tracker بسیار ساده عمل می کنه. صفحات نمایش اطلاعات خیلی واضح بوده و تمامی داده ها هم به همین ترتیب شفاف منتقل می شوند. کاملاً بدون دردسر.
 • گزارش گیری – گزارش های جامع، خروجی این نرم افزار هستند.

دیگر اطلاعات

Top Tracker کاملاً رایگان است و محدودیتی برای استفاده تعیین نشده است. براحتی توسط فریلنسرها که با پلت فرمهای مختلف کار می کنند؛ عمل می کند. 

مزایا

 • قابلیت نمایش مات شده تصویر را برای مدارک حساس داراست.
 • کنترل حریم شخصی تمام و کمالی دارد.

معایب

 • فقط قابلیت های سازگار با کامپیوترهای شخصی و وب محور، باید کمی سازگاری با اندروید داشته باشند.
 • انعظاف زیادی برای فریلنسر قائل است و کنترل کمی در اختیار کارفرماست به عبارتی بیشتر این نرم افزار فریلنسر محور است. 
جمع بندی
Top Tracker اپلیکیشنی قابل اتکا و ساده و PC محور است. اپلیکیشنی رایگان است که برای فریلنسرها عالی است تا بتوانند کارهایشان را خودشان پیگیری کنند. 

/ معرفی اپلیکیشن

اشتراک نوشته

درباره نویسنده

علی مشکاتی

من علی مشکاتی فعال در زمینه وردپرس، تبلیغ نویسی برای سئو و وبلاگ نویسی حرفه ای هستم، امیدوارم مطالب پست شده مورد پسند شما واقع شود.

دیدگاه

دیدگاهی وارد نشده است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد فیلدهای اجباری با علامت مشخص شده اند *